Premier volt szeptember 28-án az Újszínházban. Az évad első bemutatója A kegyelmesasszony portréja című Tersánszky Józsi Jenő-darab. A könnyed vígjáték során azonban felmerül egy fontos kérdés is: meg lehet-e élni a színvonalas művészetből, vagy csak az értéktelen tucatáru a kelendő.
Szerelem, hűtlenség, pénz és művészet − ezek a mozgatórugói Tersánszky darabjának, aki rendkívül tehetséges szerző volt, novellától a színdarabon át a gyermekmesékig szinte minden műfajban alkotott maradandót.
Hírnevét azonban nem csupán nagyszerű írói vénájának köszönhette: igazi bohém művészéletet élt, ha csak tehette, mulatott, nagykanállal falta az életet. Talán éppen ennek köszönhető, hogy A kegyelmesasszony portréja című darabjának szereplői is tűpontos szatírával mutatják be a múlt század elejének jellegzetes figuráit. Tersánszky semmit sem bízott a véletlenre, darabjának legtöbb alakját beszélő nevekkel ruházta fel. A főszereplő festőművész a sokat sejtető Dulder − Tűrő Ákos nevet kapta. Az ő személyében kissé ráismerhetünk Tersánszkyra is, aki ifjú korában egy időben szintén festőművésznek készült.
Dulder - Tűrő Ákos könnyedén veszi az élet nehézségeit, derűsen szemléli lokálból kiemelt feleségének, Lolának azon törekvéseit, hogy a korántsem előkelő származású hölgy minél magasabbra jusson a társadalmi ranglétrán. Lola ehhez minden eszközt megragad: férje tehetségét aprópénzre váltva giccsgyártásra ösztönzi a festőt, majd egy gazdag és befolyásos államtitkárnak csavarja el a fejét, hogy egy szép napon kegyelmes asszony válhasson belőle.
A festő boldogan segíti hitvesét új férjhez, annál is inkább, mert ő közben szemet vet a képkereskedő ifjú leányára. Végül pedig megoldódik minden rejtély, és az is kiderül, kinek ér legtöbbet a kegyelmes asszony pikáns portréja. Míg a bonyodalmak fokozódnak, felmerül a nagy kérdés: mit ér a művészet és a tehetség, lehet-e belőle valamiképp jó üzletet csinálni egy elértéktelenedett világban. Tersánszky Józsi Jenő darabját az Újszínház Csiszár Imre rendezésében mutatta be, aki a komikus helyzeteket kihasználva megidézi a közönség számára a burleszk, a némafilmek klasszikus hangulatát. Mint mindig, Csiszár most is a tőle megszokott szenvedéllyel nyúlt a darabhoz, hogy a végeredmény egy lendületes, minden pillanatában szórakoztató, vagy épp elgondolkodtató, de mindenképpen lenyűgöző színdarab legyen.
A szereposztás ígéretes: a bohém festőt Viczián Ottó játssza, törtető és feltűnően csinos feleségét pedig Gregor Bernadett alakítja. Lux Ádámot láthatjuk a képkereskedő szerepében, annak okos és talpraesett leányát Nemes Wanda alakítja. Vass György a bajkeverő segéd szerepében lesz látható.
Aki megnézi a darabot, elgondolkodtató válaszokat kap arra, mi a világban a művészet és a pénz értéke és egymáshoz mért viszonya.